"Türkiye'de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu"

Conservation and Sustainability of the Marine Environment in the Turkish Seas

online 10 July - 18 August 2023 in Turkish

ÇEVRİMİÇİ IOI OKYANUS AKADEMİSİ ULUSLARARASI OKYANUS ENSTITÜSÜ (IOI) VE TÜRK DENIZ ARAŞTIRMALARI VAKFI (TUDAV)  TARAFINDAN ÇEVRIMIÇI GERÇEKLEŞTIRILECEK TÜRKIYE OKYANUS AKADEMISI KURSU

The Third online Ocean Governance Course will be offered jointly by Turkish Marine Research Foundation (TUDAV) and International Ocean Institute (IOI) to upgrade the Ocean Literacy between 10th July – 18th August 2023.


 

Kursun tüm oturumları 10 Temmuz - 18 Ağustos 2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak Zoom üzerinden 20:00-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 

Öne Çıkanlar

Kurs Ücreti: Ücretsiz

Kurs Süresi: Toplam 27 saat (Günde 90 dakika, soru-cevap bölümü dahil)

Dil: Türkçe

Başvuru Tarihi: 12 Haziran 2023

Son Başvuru Tarihi: 25 Haziran 2023

Kimler Başvurabilir? Üniversite mezunları; Son sınıf öğrencileri; Yerel yönetimlerde, bakanlıklar ve bağlı dairelerde görev yapan yetkililer, politika yapıcılar; Eğitimciler ve Medya temsilcileri 

 

highlights

Course Fee: Free

Duration of the Course: Total hours 27 (90 min/day including Q&A session)

Language: Turkish

Call for Applications: 12th June 2023

Deadline of Application: 25th June 2023

Eligibility of the Applicants: Graduates, final year university students, Educators, Mid-level officers / policy makers within Ministries and Departments & Local Governments, Media Representatives.


Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TUDAV) ve Uluslararası Okyanus Enstitüsü (IOI-International Ocean Institute) tarafından ortaklaşa düzenlenen "Türkiye'de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu", üniversite mezunları, son sınıf öğrencileri, yerel yönetimlerde, bakanlıklar ve bağlı dairelerde görev yapan yetkililer, politika yapıcılar, eğitimciler ve medya temsilcilerine yönelik deniz okuryazarlığını geliştirmek amacıyla gerçekleştirilecektir.

 

Kurs, deniz ekosisteminin korunması ve sürdürülebilirlik alanında yeni ve ortaya çıkan konuları içeren sunumlar, tartışmalar, okumalar, videolar ve diğer etkileşim araçlarından yararlanılarak 18 oturumda gerçekleştirilecek, tüm oturumları tamamlayan ve her oturum sonundaki değerlendirme sorularını cevaplayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaktır.


More information

Daha fazla bilgi

For more information, contact:

Dr Elif OZGUR

e80ozgur@yahoo.com

 

How to apply:

Nasıl Başvurulur

Poster & Course content

Poster ve Kurs İçeriği

Download
Programme In English
PROGRAM İNGİLİZCE 2921 .pdf
Adobe Acrobat Document 717.4 KB
Download
Afiş
Course Poster 0123.pdf
Adobe Acrobat Document 703.7 KB
Download
Türkiye OA Programme 0123.pdf
Adobe Acrobat Document 711.8 KB